Studenti koji su juče trčali iz Novog Sada, stigli su sinoć na plato ispred Filozofskog fakulteta, gde im je bio postavljen crveni tepih, a danas su studenti iz Beograda i Niša krenuli peške ka Kragujevcu.
Studenti koji su juče trčali iz Novog Sada, stigli su sinoć na plato ispred Filozofskog fakulteta, gde im je bio postavljen crveni tepih. Oni su presekli crvenu traku držeći indekse u rukama, a potom su im dodeljene medalje. Maratonci su dočekani ovacijama studenata, građana i rodbine, a njihov dolazak najavljen je pištaljkama i trubicama.
Odata je pošta poginulima u padu nadstrešnice petnaestominutnom tišinom, a nakon toga su okupljeni pravili buku.
Studenti beogradskih fakulteta u blokadi krenuli su danas oko 10 sati pešice u Kragujevac kako bi u subotu učestvovali na protestu „Sretnimo se na Sretenje“, a sa platoa kod Farmaceutskog fakulteta ispratili su ih mnogobrojni građani, poželevši im srećan put.
Prema rečima učesnika, za šetnju do Kragujevca prijavljeno je 265 studenata, ali očekuju da će ih na put ka srcu Šumadije poći više.
Prema prvobitnom planu, studenti bi trebalo da u petak stignu u Kragujevac kako bi u subotu učestvovali na protestu „Sretnimo se na Sretenje“, na koji su pešice krenuli jutros i studenti iz Niša. Kolonu obezbeđuju redari i saobraćajna policija.