Autoprevozniku Milomiru Jaćimoviću iz Đurđeva prethodne noći isečene su gume na autobusima, koji su bili parkirani u dvorištu njegove kuće. Sumnja da bi razlog tome mogla biti podrška studentima i to što ih je sinoć vozio besplatno na blokadu RTS-a.
Milomir Jaćimović, autoprevoznik iz Đurđeva, usled brojnih pritisaka, vozio je nedavno pristalice SNS-a na skupove te stranke, koji su održani u Sremskoj Mitrovici i Beogradu. Dva dana posle skupa u Beogradu čvrsto je odlučio da to više ne čini i doneo odluku da od sada vozi samo studente i tako im pomogne u njihovoj borbi za bolje sutra.
Odluka da u noći između 17. i 18. aprila vozi studente i ljude koji ih podržavaju do Beograda, ispred RTS-a, dovela je do jezivih pretnji telefonom, ali i isečenih guma na autobusima parkiranim u dvoriptu njegove kuće u Đurđevu.
Ovako nešto nikad ranije nije doživeo, ali ga nije ni uplašilo. Studente će, kako kaže, nastaviti da vozi po poslednjeg dana.
Na pitanje da li sumnja na nekog Milomir odgovara potvrdno.
Svojom hrabrom borbom studenti su ohrabrili Milomira da im se pridruži u njihovoj borbi. Sada, od te borbe ne odustaje ni po koju cenu.
To što su Milomiru gume autobusa isečene nakon vožnje kojom je podržao studente, a ne nakon što je vozio pristalice vladajuće stranke, donekle otkriva moguće počinioce ovog dela. Njihovo gonjenje sada je na pravosudnim organima, a ono što je najvažnije je da ovaj događaj Milomira nije poljuljao u njegovoj odluci da studentima bude oslonac i podrška što znači da ćemo ga viđati i na narednim okupljanjima studenata i ostalih slobodnomislećih građana Srbije, sve do pobede.