Medicinski fakultet u Beogradu doneo je odluku o stupanju u štrajk, ali nije precizirao kada će početi, jer se čeka koordinacija i dogovor sa ostalim fakultetima i univerzitetima u Srbiji, rekao je danas FoNetu profesor Medicinskog fakulteta Oliver Stojković.‘’Novi zakon o visokom obrazovanju, koji najavljuje novi ministar prosvete, isti je kao zakon iz 1998. godine koji je doveo do progona profesora sa Beogradskog univerziteta“, naveo je Stojković. Komentar na odluku Medicinskog fakulteta da stupi u štrajk dala nam je prof. dr Danica Grujičić, neurohirurg.
‘’Apsolutno podržavam svoje kolege jer način nastave mora suštinski da se potpuno promeni i mislim da je ovo uvod u određene promene a to kako se sadašnji režim ponaša prema Univerzitetima pokazuje stalno zatezanje odnosa, umesto smirivanja situacije’’ rekla je Grujičić.
‘’Uvek sam govorila da Univerzitet nije isto što i neka kompanija sa kojom ste naučili da razgovarate na osnovu javnih nabavki. To su ljudi koji vaspitavaju decu da razmišljaju svojom glavom, da donose svoje odluke ali na osnovu argumenata. Ne na osnovu emocija da li nekog volite ili ne, nego na osnovu onoga što se videli da li je neko nešto uradio i jednostavno kakvi su argumenti. Argumentovano razmišljanje svojom glavom je ono što treba budućim i sadašnjim generacijama i to je nešto što naš narod generalno ima. Zato kao narod nismo popularni za razliku od globalističkih pokreta koji vole narode koji ih slušaju’’, zaključila je Grujičić.